fbpx
Image Alt

Windsurfing

O co w tym chodzi?

Windsurfing to wyjątkowy sport dostarczający niesamowitych wrażeń, adrenaliny i radości. Po pierwszym kontakcie z deską szybko pokochasz wiatr we włosach, moc w pędniku, czy sam klimat panujący na windsurfingowych spotach. Ten sport dosłownie uzależnia!

Windsurfing to po prostu bardziej ekscytująca odmiana żeglarstwa – polega na przemieszczaniu się po akwenie (spocie) z wykorzystaniem deski napędzanej siłą wiatru poprzez pędnik. W odróżnieniu od klasycznego yachtingu, jesteśmy tutaj w bliskim kontakcie z wodą, mamy możliwość bardziej bezpośredniego sterowania naszym zestawem, a ogrom możliwości przed nami jest wręcz nieograniczony.

Stawiając kolejne windsurfingowe kroczki otwiera się przed nami szereg możliwości: możemy bić rekordy prędkości pływając w stylu Slalom, oddawać stylowe skoki w połączeniu z rotacjami uprawiając Freestyle, czy po prostu cieszyć się z czasu spędzonego w otoczeniu natury, na jednym z doskonałych spotów pływając Freeride.

Jedno jest pewne – windsurfing nie ma żadnych ograniczeń! Kochają go dzieci, ma szerokie grono starych wyjadaczy, znajduje też aprobatę wśród tzw. niedzielnych surferów. Jednak najwięcej windsurferów to tak jak my – totalni zajawkowicze, którzy spróbowali go lata temu i wniknęli na dobre!

Dobrze wiedzieć:

Nie masz czasu na przydługie opisy? Tutaj znajdziesz garść informacji w pigułce.

Licencja

Współpracujemy wyłącznie z licencjonowanymi instruktorami VDWS / PSW.

Doświadczenie

Nasza kadra posiada duże doświadczenie zdobyte podczas pracy na wielu spotach świata.

Sprzęt

Szkolimy wyłącznie na najnowszym sprzęcie wiodących marek (Duotone Windsurfing, Fanatic, Severne).

Wideoanaliza

Do szkoleń wykorzystujemy wideoanalizę, dzięki której możecie śledzić swoje postępy na wodzie.

Bezpieczeństwo

Dbamy o Wasze zdrowie. Szkolimy wyłącznie na bezpiecznych spotach z profesjonalnymi usługami rescue.

Bez haczyków

U nas płacisz wyłącznie za zrealizowane szkolenia.

Spoty

Szkolimy na najlepszych światowych spotach. Zabieramy Was do Grecji, Egiptu, Włoch, Brazylii, na Wyspy Kanaryjskie, Mauritius i wiele, wiele więcej...

Szkolenia windsurfingowe

Od lat dzielimy się miłością do windsurfingu, a z naszych szkoleń skorzystały już setki zadowolonych kursantów. Dzięki temu wiemy jak ważne jest odpowiednie, indywidualne podejście do każdego podopiecznego. Staramy się byście oprócz konkretnych manewrów nauczyli się radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz odpowiedzialności za siebie i inne osoby na spocie. Zupełnie przy okazji zarażamy Was zajawką na całe życie!

Nasze kursy windsurfingu prowadzimy zgodnie z najnowszym programem nauczania międzynarodowych organizacji VDWS oraz PSW. Szkolimy małych i dużych, młodszych i starszych – niezależnie od posiadanego poziomu zaawansowania, zatem jeśli dopiero zaczynasz, lub na windsurfingu zjadłeś zęby z pewnością wzniesiesz swoje umiejętności na wyższy poziom! Z oferowanych przez nas szkoleń skorzystały już setki osób, które szczególnie doceniają nasze indywidualne podejście i wysoką kulturę pracy.

Mamy szczególny wzgląd na Wasze bezpieczeństwo i pozytywne wrażenia, dlatego współpracujemy wyłącznie z nowoczesnymi bazami mającej w swojej ofercie odpowiedni oraz różnorodny sprzęt. Podczas wszystkich naszych wyjazdów korzystamy z najnowszych kolekcji desek i pędników wiodących marek takich jak Fanatic, Duotone Windsurfing, Severne, JP. Wasze postępy są dla nas największą satysfakcją, dlatego podczas szkoleń wykorzystujemy wideoanalizę. Pozwala to na obejrzenie przez Was swoich starań z innej perspektywy, dzięki czemu łatwiej jest wyciągnąć wnioski i wdrożyć je później na wodzie.

Organizując szkolenia i wyjazdy zwracamy szczególną uwagę na dobór spotu odpowiedniego do nauki. Szukamy miejsc, które są bezpieczne i umożliwiają Wam robienie szybkich postępów, dlatego najczęściej zabieramy Was na przestronne akweny z płaską wodą, o wysokich statystykach wiatrowych. Unikamy miejsc przeludnionych i niebezpiecznych. Z racji wyjazdowego charakteru naszej szkoły, ciepłą, turkusową wodę oraz zapierające dech w piersiach widoki macie w pakiecie!

Windsurfing jest sportem, który przy posiadaniu solidnych podstaw technicznych można trenować we własnym zakresie, jednak jeśli zależy Wam na jak najefektywniejszym wykorzystaniu czasu na wodzie, czy wyjazdu windsurfingowego serdecznie zapraszamy Was na prowadzone przez nas szkolenia. Gwarantujemy, że tak jak setki naszych dotychczasowych podopiecznych docenicie celne rady swojego instruktora i indywidualne podejście, którym charakteryzuje się nasza szkoła.

Szkolenie dla początkujących, podczas którego poznasz podstawy tego sportu oraz opanujesz podstawowe manewry na desce wypornościowej.

 

Zagadnienia:

Omówienie kierunków i kursów względem wiatru, budowy sprzętu, pozycji na desce, pierwszych zwrotów.

 

Ten etap zajmie Ci około 4 – 5 godzin nauki.

Na tym etapie nauczysz się robić bardziej zaawansowane zwroty, heli tacki, czy starty z plaży. Po ukończeniu tego szkolenia możesz samodzielnie kontynuować naukę.

 

Zagadnienia:

Obieranie i trzymanie kursu względem brzegu, halsowanie pod wiatr, heli tack, pływanie w trapezie.

 

Ten etap zajmie Ci około 5 godzin nauki.

Pora na naukę pływania w ślizgu i pierwsze zaawansowane manewry!

 

Zagadnienia:

Na tym etapie zaczniesz pływać na desce ślizgowej, nauczysz się wchodzenia w footstrapy i zaliczysz pierwsze kontrolowane ślizgi.

 

Ten etap zajmie Ci około 5 godzin nauki.

To szkolenie skierowane do najbardziej doświadczonych windsurferów chcących robić dalsze postępy.

Zagadnienia:

Na tym szkoleniu poprawisz pozycję oraz dotychczasowe błędy, nauczysz się pierwszych freestyle’owych manewrów oraz trudniejszych zwrotów.

Jeśli chcesz szkolić się pod okiem profesjonalistów, sprawdź ofertę naszych nadchodzących wyjazdów!

Wyjazdy windsurfingowe

Windsurfing pozwala odkrywać świat i obcować w bliskim kontakcie z naturą. To sport poszukiwaczy wiatru, fal, turkusowych wód i majestatycznych plaż. Chęć znalezienia najlepszego spotu już nie jedną osobę zawiodła na koniec świata, dlatego wierzymy, że pogoń za najlepszymi warunkami zaprowadzi również Was na najskrytsze zakątki świata takie jak Karaiby, Hawaje, Filipiny, Brazylia, Greckie Wyspy i wiele, wiele innych…

Mimo, że pierwsze kroki na desce stawialiśmy w Polsce, a Półwysep Helski zrobił z nas „dojrzałych windsurferów” to nie wyobrażamy sobie ograniczać się tylko do tego jednego miejsca na mapie światowych spotów. Na przestrzeni wielu sezonów udało nam się przetestować wiele miejsc, w różnych okresach i dzięki tym doświadczeniom dzisiaj możemy zaoferować Wam najlepsze wyjazdy windsurfingowe do naszych ulubionych, sprawdzonych destynacji. Zabieramy Was w najznakomitsze zakątki świata, gdzie poza doskonałymi warunkami do pływania macie okazję zapoznać się z lokalną kulturą, spróbować miejscowej kuchni, czy po prostu razem z nami doświadczać świata!

Staramy się wybierać miejsca z dala od betonowych kombinatów hotelowych, czy ognisk masowej turystyki. Bardzo bliska jest nam idea zrównoważonego podróżowania. Oferujemy specjalnie wyselekcjonowane perełki na mapie świata, które urzekają urokiem zarówno spotów windsurfingowych, jak i samymi odwiedzanymi przez nas hotelami. Dokładamy wszelkich starań, byście podczas swojego wyjazdu przeżyli niezwykłe chwile i wspomnienia zachowali na długie lata.

Rozumiemy, że planując długo wyczekiwany urlop, lub wybierając windsurfingowy wyjazd chcecie również wypocząć, zasmakować lokalnej kultury. Wszystkie nasze oferty wyjazdów obejmują autorski, specjalnie przygotowany event plan odpowiedni dla danej destynacji. Organizujemy integracje, wycieczki, wspólne kolacje, zwiedzanie – korzystamy z tego co dany region ma nam do zaoferowania.

Windsurfing w Polsce

Windsurfing na Półwyspie Helskim przez lata rozwinął się do niewyobrażalnego poziomu i wygląda na to, że nie zamierza zwolnić. To miejsce, w którym swoje pierwsze kroki stawialiśmy również i my. Właśnie ze względu na ten sentyment i fantastyczne warunki do pływania lubimy tu wracać.

Windsurfing wywiał nas w różne strony świata i pozwolił odkryć fantastyczne spoty, jednak nie należy zapominać jak fantastyczne warunki do stawiania pierwszych, lub kolejnych kroków czekają na nas w „przydomowym ogródku”. Jastarnia, w której najczęściej pływamy oferuje bezmiar płaskiej wody od strony zatoki i nieco trudniejsze warunki „oceaniczne” po drugiej stronie półwyspu.

Szczególnie polecamy ten spot do nauki dla dzieci indywidualnie, lub podczas jednego z wielu organizowanych w sezonie obozów młodzieżowych.

Również zaawansowani riderzy będę mieli tu masę zabawy, natomiast jeśli zależy Wam na najlepszych warunkach ślizgowych koniecznie sprawdzajcie prognozy – szczególnie w sezonie letnim, kiedy flauta potrafi przyjść nawet na kilka dni.

Napisz do nas!

Masz sugestie, albo pytania? Chciałbyś zapisać się na wyjazd? Zostaw nam wiadomość!

    Windsurfing Egipt – Egipt oferuje fantastyczne warunki do windsurfingu niemal przez cały rok. Znajdziemy tu kilka spotów, idealnych na wymarzony wyjazd windsurfingowy. Wiatr wieje tu z reguły z kierunków północnych, a woda pozwala na pływanie bez pianki szczególnie od wiosny do nawet późnej jesieni. Szczególnie polecamy spot w Soma Bay, w którym warunki do pływania są doskonałe, a wypożyczalnia dobrze wyposażona.

    Windsurfing Fuerteventura – Na „Fuercie” co roku spędzamy kilka miesięcy, dzięki czemu poznaliśmy tę wyspę od podszewki, a spoty mamy w małym palcu. Szczególnie polecamy lagunę Sotavento na południu wyspy i spot Risco del Paso. Przed przyjazdem koniecznie należy sprawdzić kalendarz pływów, gdyż laguna wypełnia się jedynie podczas pełni i nowiu księżyca. W przypadku chęci pływania na oceanie, nie zapomnijcie o piance, gdyż mimo wysokiej temperatury powietrza wody oceaniczne potrafią być znacznie chłodniejsze.

    You don't have permission to register