fbpx
Image Alt

Progress Camp

O co w tym chodzi?

Dołącz do naszych szkoleń grupowych i sprawdź co kiteboarding ma Tobie do zaoferowania! Na Progress Campie nauczysz się nowych trików, rozwiniesz skrzydła i dowiesz się jak w pełni wykorzystać potencjał płynący z tego sportu.

Progress Camp to cykl szkoleń, które kierujemy do osób samodzielnych po skończonym kursie podstawowym. Podczas tych grupowych zajęć uczymy się zwrotów, skoków i bardziej zaawansowanych ewolucji oraz poznajemy tajniki dotyczące skutecznego czytania prognoz wiatrowych, czy dbania o sprzęt. Program kursu jest dobierany dla każdego uczestnika indywidualnie, a zajęcia prowadzimy w kameralnych grupach by ich efektywność była jak największa. To doskonała propozycja dla tych, którzy potrafią już samodzielnie pływać, ale chcieliby podnieść poprzeczkę oraz nabrać większej pewności na wodzie.

Dobrze wiedzieć:

Nie masz czasu na przydługie opisy? Tutaj znajdziesz garść informacji w pigułce.

Licencja

Współpracujemy wyłącznie z licencjonowanymi instruktorami IKO / PZKite.

Doświadczenie

Nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy na wielu spotach świata.

Sprzęt

Na czas zajęć masz możliwość wypożyczenia sprzętu z najnowszych kolekcji wiodących marek.

Wideoanaliza

Podczas zajęć wykorzystujemy wideonalizę, dzięki której dużo szybciej osiągacie postępy.

Bezpieczeństwo

Dbamy o Wasze zdrowie. Szkolimy wyłącznie na bezpiecznych spotach z profesjonalnymi usługami rescue.

Efektywność

Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach - dzięki temu instruktor ma możliwość indywidualnego podejścia do każdego uczestnika.

Spoty

Szkolimy na najlepszych światowych spotach. Zabieramy Was do Grecji, Egiptu, Włoch, Brazylii, na Wyspy Kanaryjskie, Mauritius i wiele, wiele więcej...

Szkolenia Progress Camp

Bo kitesurfing to nie tylko pływanie prawo-lewo, dlatego wychodzimy na przeciw oczekiwaniom i od lat oferujemy kursy grupowe dla świeżo upieczonych kitesurferów po kursie oraz bardziej zaawansowanych riderów. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy dzień na wodzie niósł za sobą nowe umiejętności, dlatego nasze szkolenia opieramy o autorski program zgodny ze standardami bezpieczeństwa, poparty naszym wieloletnim doświadczeniem zebranym na wielu światowych spotach.

1. Określenie celu

Szkolenie Progress Camp zaczynamy jeszcze na brzegu od wywiadu z uczestnikami, zebraniem informacji odnośnie dotychczasowych doświadczeń, Waszego kitesurfingowego stażu oraz określeniem celów krótko- oraz długoterminowych. Wspólnie determinujemy indywidualną dla każdego drogę do osiągnięcia swoich wymarzonych trików oraz wyznaczamy jakie działania należy podjąć i jakich manewrów po drodze się nauczyć, aby bezpiecznie osiągnąć swój cel.

 

2. Wzgląd na bezpieczeństwo

Wiemy z jaką ekscytacją wiąże się pierwsze wyjście na wodę, szczególnie po dłuższej przerwie od pływania. Zdarza się również, że na nasze szkolenia trafiacie po kilkudniowym szkoleniu, na którym wprawdzie osiągneliście samodzielność, ale nie czujecie się pewni swoich umiejętności, dlatego pierwsze zajęcia zawsze zaczynamy od przypomnienia prawidłowej techniki bodydragów pod wiatr oraz skutecznego użycia systemów bezpieczeństwa. Dzięki temu wychodząc na wodę macie pewność, że bez obaw wrócicie do brzegu, a w razie kłopotów na wodzie poradzicie sobie ze sprzętem.

 

3. Standardowa sesja treningowa

Przed każdym wyjściem na wodę odbywa się krótki briefing, podczas którego opisujemy technikę stojącą za zaplanowanymi manewrami oraz pokazujemy szczegółowo jak je wykonać. Następnie wyznaczamy strefę, w której staramy się pływać oraz określamy indywidualne cele na dany dzień – dzięki temu możecie mieć pewność, że instruktor dostrzeże każde z Waszych podejść do nowego manewru i udzieli wskazówek w celu udoskonalenia kolejnej próby. Przez cały czas zajęć instruktor jest z Wami w wodzie, daje krótki i rzeczowy feedback by z danej sesji wycisnąć jak najwięcej. Większość sesji jest również nagrywanych, by później wspólnie je przeanalizować.

 

4. Koniec sesji

Po skończonej sesji Progress Camp’u dostajecie od nas nieco obszerniejszy feedback z podsumowaniem osiągnięć i zaznaczeniem elementów, które powinniście poprawić podczas kolejnego wyjścia na wodę. Jeśli zajęcia Was nie zmęczyły możecie od razu wracać na wodę i szlifować dalej nowe umiejętności!

 

5. Wideoanaliza

Kilka razy w tygodniu zapraszamy Was na wideoanalizę, podczas której szczegółowo, klatka po klatce, omawiamy każdą Waszą próbę. Dzięki temu macie możliwość spojrzenia na swoją pozycję, technikę i potencjalne błędy z perspektywy trzeciej osoby, co daje Wam doskonały ogląd sytuacji. Odtwarzanie filmów w zwolnionym tempie, czy z zatrzymaniem czasu pozwala wychwycić każdy, najmniejszy nawet niuans! Jest to bezkonkurencyjna, sprawdzona przez nas na przestrzeni lat metoda osiągania wymiernych postępów! Ilość wideoanaliz zależy od warunków wiatrowych oraz tego ile materiału udało nam się zgromadzić, jednak podczas każdego wyjazdu staramy się zorganizować minimum dwa takie spotkania. Wszystkie nagrywane przez nas filmy są oczywiście do Waszej dyspozycji.

 

Po skończonym szkoleniu dowiecie się gdzie leżą Wasze mocne i słabe strony. Postaramy się dać Wam obszerny feedback dotyczący dalszego progresu i spotów, które warto odwiedzić. Opowiemy Wam nieco o naszych nadchodzących wyjazdach i zaprosimy na kolejne szkolenia, gdzie będziecie mogli dalej rozwijać się pod naszymi skrzydłami.

Możliwości są nieograniczone – możecie wybrać w którym kierunku chcecie się rozwijać:

Jeśli dopiero co ukończyłeś kurs i zaliczasz pierwsze halsy pod wiatr – popracujemy nad odpowiednią pozycją na desce, techniką zwrotów, czy usystematyzowaniem startu i lądowania latawca z plaży. Na tym etapie zwracamy szczególną uwagę na odpowiednie przyswojenie podstaw i bezpiecznych nawyków.

 

Zagadnienia:

 • Start i lądowanie latawca z plaży, self rescue, pozycja na desce, obieranie różnych kursów względem wiatru, prawidłowa praca latawcem w oknie wiatrowym,
 • Teoria aerodynamiki, czytanie prognoz, meteorologia, prawo drogi, serwis sprzętu.
 • Płynne zwroty, pływanie switch, zwroty do i z toeside, generowanie mocy.

 

Ten etap zajmie Ci około 4 – 5 godzin nauki.

Podczas tego etapu poznasz teorię kryjącą się za pierwszymi skokami oraz spróbujesz ich w praktyce. Pod czujnym okiem instruktora i przy wykorzystaniu wideoanalizy zweryfikujesz swoje próby i wspólnie wyciągniecie wnioski na kolejną sesję. Jeśli podstawy masz już za sobą pokażemy Ci dalsze możliwości rozwoju i bardziej skomplikowane ewolucje.

 

Zagadnienia:

 • Prawidłowa technika zacięcia i pracy latawcem przy skokach, pierwsze pop-y, małe skoki.
 • Skoki z grabem, skoki do toeside.
 • Backroll, Frontroll, One-foot.
 • Dark slide, Backroll Transition i wiele, wiele więcej…

Typowo Freestyle’owe ewoulucje:

 • Railey hooked, Railey unhooked, Railey z grabem
 • Backroll unhooked, Frontroll Unhooked / S-bend
 • Railey to blind, Blind Judge, 313

Jeśli podczas Twojej kitesurfingowej drogi zainteresował Cię Big Air to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – to również nasza specjalność! Z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez niuanse tej dyscypliny. Wspólnie spróbujemy wysokich skoków, rotacji, board-offów, czy kiteloopów… Sky is the limit!

 

Zagadnienia:

 • Technika wysokich skoków
 • Praca latawcem w locie i technika skutecznego oraz bezpiecznego lądowania
 • Board off’y, podwójne rotacje
 • Kiteloopy
 • Old school: jesus walk, dark slide, tick tack flip

Bo nie samym twin-tipem człowiek żyje. Zobacz co kite ma dla Ciebie do zaoferowania i spróbuj swoich sił na desce kierunkowej, czy hydrofoilu. Jeśli spędziłeś już dziesiątki godzin na wodzie, boisz się zrobić kolejny krok na klasycznej desce, czy szukasz w kajcie czegoś nowego to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Pod naszym okiem możesz spróbować pływania strapless oraz foil. Dla bardziej ambitnych mamy w zanadrzu również kilka freestyle’owych trików związanych z tego typu deskami!

 

Zagadnienia:

 • Technika pływania na desce strapless
 • Zwroty na desce kierunkowej, zmiana stance’u
 • Jazda na falach na desce kierunkowej
 • Pop, grab, strapless freestyle
 • Prawidłowa pozycja i technika pływania na desce Hydrofoil
 • Pierwsze lewitacje + doskonalenie
 • Zwroty + zwroty w lewitacji

Jeśli chcesz szkolić się pod okiem profesjonalistów, sprawdź ofertę naszych nadchodzących wyjazdów!

Progress Camp za granicą

Organizując szkolenia dla zaawansowanych zawsze wybieramy spoty sprzyjające osiąganiu postępów. Możemy pochwalić się niemal stuprocentową ilością wietrznych dni podczas naszych wyjazdów. Terminy dopasowujemy tak, aby szansa na zastanie sprzyjających warunków była jak największa!

Chęć surfowania w najlepszych warunkach, czy wydłużenia sezonu kitesurfingowego szybko podsuwa na myśl pomysł – kite wyjazd! Wychodzimy z tego samego założenia – mimo, że co roku spędzamy setki godzin nad polskim Morzem, nie wyobrażamy sobie ograniczenia się do tylko tego jednego miejsca na mapie. Zabieramy Was w najznakomitsze zakątki świata, gdzie poza doskonałymi warunkami do pływania macie okazję zapoznać się z lokalną kulturą, spróbować miejscowej kuchni, czy po prostu razem z nami doświadczać świata!

Staramy się wybierać miejsca z dala od betonowych kombinatów turystycznych, czy ognisk masowej turystyki. Bardzo bliska jest nam idea zrównoważonej turystyki. Oferujemy specjalnie wyselekcjonowane perełki na mapie świata, które urzekają urokiem zarówno spotów kitesurfingowych, jak i samymi odwiedzanymi przez nas hotelami. Dokładamy wszelkich starań, byście podczas swojego wyjazdu przeżyli niezwykłe chwile i wspomnienia zachowali na długie lata.

Rozumiemy, że planując długo wyczekiwany urlop, lub wybierając kitesurfingowy wyjazd chcecie również wypocząć, zasmakować lokalnej kultury. Wszystkie nasze oferty wyjazdów obejmują autorski, specjalnie przygotowany event plan odpowiedni dla danej destynacji. Organizujemy integracje, wycieczki, wspólne kolacje, zwiedzanie – korzystamy z tego co dany region ma nam do zaoferowania.

Progress Camp w Board Support:

Tutaj znajdziesz podsumowanie informacji o naszych Progress Campach w pigułce.

Dla kogo:

Z Progress Campu może skorzystać każda osoba posiadająca umiejętność samodzielnego pływania we wszystkich kierunkach, w tym przede wszystkim pod wiatr. Wymagamy również umiejętności body dragów pod wiatr oraz znajomości self rescue, jednak te elementy możesz również przypomnieć sobie podczas pierwszych godzin szkolenia. Umiejętnośc wykonywania zwrotów nie jest wymagana!

Liczebność grup

Dokładamy starań by nasze szkolenia przekładały się na Wasze realne umiejętności, dlatego Progress Campy organizujemy zawsze w kameralnych grupach – najczęściej 4-6 osobowych. Dzięki temu macie gwarancje indywidualnego podejścia i poświęcenia Wam wystarczającej ilości uwagi przez instruktora.

Ile to kosztuje?

Każdy Progress Camp wyceniamy indywidualnie. Informacje o cenie znajdziesz zawsze w ofercie wyjazdu, tam również opisany jest wymiar czasowy szkolenia.

Gdzie jechać?

Ze względu na zmieniające się warunki wiatrowe i sezonowość niektórych destynacji zawsze wybieramy spoty, w których mamy największą szansę na zastanie dogodnych warunków wiatrowych.

Napisz do nas!

Masz sugestie, albo pytania? Chciałbyś zapisać się na wyjazd? Zostaw nam wiadomość!

  Progress Camp Egipt – Progress Camp w Egipcie to najczęściej organizowane przez nas szkolenie grupowe. Spoty takie jak Soma Bay, El Gouna, czy wyspy Morza Czerwonego nieprzerwanie dostarczają idealnych warunków do czynienia kitesurfingowych postępów. Warunki które zastajemy na miejscu to czysta i ciepła turkusowa woda, płytkie akweny i wysoka statystyka wiatrowa. To wszystko przekłada się na Wasze szybkie postępy!

  Progress Camp Brazylia – Już od kilku lat wracamy do Brazylii by dać Wam możliwość pływania i osiągania postępów kitesurfingowych na najlepszych światowych spotach! Zabieramy Was na słynne spoty takie jak Ilha do Guajiru, Taiba, Tatajuba, Barra Grande, Guajiru, Macapa, na których pływanie niesie za sobą czystą przyjemność. W Brazylii zaznasz każdych warunków – możesz pływać na flacie, skakać Big Air w Tatajubie, uprawiać Freestyle w Cumbuco, czy ujeżdżać doskonałe fale na długości całego wybrzeża – wybór należy do Ciebie.

  Progress Camp Fuerteventura – Przeżyj niesamowitą kitesurfingową przygodę na wyspie wietrznej wiosny – Fuerteventurze. Przez panujące na wyspie wysokie temperatury i korzystne warunki wiatrowe, wyjazd na Progress Camp Fuerteventura to strzał w dzisiątkę! Na miejscu czeka na nas przestronna laguna z płytką wodą i oceaniczne fale idealne dla ambitnych kitesurferów chcących spróbować swoich sił na nieco trudniejszym akwenie. Kite Fuerteventura to doskonała destynacja dla każdego surfera spragnionego wiatru i niekończącego się słońca!

  Kite Egipt Polska Szkoła – w Egipcie spędzamy kilkanaście tygodni w roku, dzięki czemu możemy działać jak szkoła stacjonarna. W Board Support zarezerwujesz kurs kitesurfingu na każdym poziomie z polskim instruktorem, wypożyczysz najnowszy sprzęt, spróbujesz swoich sił na desce wave, oraz hydrofoil. Pamiętaj, żeby kurs zarezerwować z wyprzedzeniem!

  Kite Wyjazdy Egipt – Egipt to jedna z najlepszych destynacji na kitesurfingowy wyjazd. Loty do Hurghady odbywają się w każdy czwartek i niedzielę z większości polskich lotnisk. Czas trwania lotu to zaledwie 4 – 4,5 godziny. Rezerwując lot czarterowy bagaż rejestrowany często zawiera się w cenie biletu. Egipt charakteryzuje się wysoką statystyką wiatrową. Zwykło się mawiać, że na kite wyjazd do Egiptu należy zabrać wszystkie latawce, jednak najczęściej korzystamy tu z kajtów w rozmiarach 8 – 11 metrów. Na miejscu czekają na Was komfortowe hotele w korzystnych cenach z wyżywieniem HB, lub All Inclusive. Spoty kitesurfingowe często znajdują się przy hotelach, a o bezpieczeństwo dbają profesjonalne zespoły rescue.

  Kite Wyjazdy Brazylia – Brazylia to od wielu lat mekka światowego kitesurfingu. Zwykło się mawiać, że każdy kitesurfer powinien chociaż raz polecieć na Kite Wyjazd Brazylia. Tego samego zdania jesteśmy my, a wszystko przez doskonałe warunki panujące na miejscu. W sezonie kitesurfingowym, a więc od lipca do końca grudnia wiatr wieje tu codziennie z tego samego kierunku. Jego siła zależna jest od konkretnego spotu i lokalizacji, jednak rzadko spada poniżej 15 węzłów. Im dalej na północ tym silniejszy wiatr, często dochodzący nawet do 35 węzłów. Zwiedziliśmy kilkadziesiąt brazylijskich spotów, z których każdy jest na swój sposób piękny. Cenimy ich różnorodność i gościnność lokalnej ludności. Decydując się na Kite Wyjazd w Brazylii zazwyczaj polecisz samolotem do Fortalezy, skąd później dostaniesz się na wiele okolicznych spotów: Cumbuco, Taiba, Guajiru, Icarai, Ilha do Guajiru, Prea, Jericoacoara, Tatajuba, Maceio, Barra Grande, Macapa. Sprawdź ofertę naszych Kite Wyjazdy Brazylia, by wspólnie z nami przeżyć tę fantastyczną przygodę.

  Kite Fuerteventura – Fuerteventura, w dosłownym tłumaczeniu „wyspa silnego wiatru” to nasza ulubiona destynacja z archipelagu Wyspy Kanaryjskie. Nasz lokalny home spot to płytka laguna Sotavento, przy miejscowości Costa Calma na południu wyspy. Na samym końcu laguny znajduje się park naturalny Risco del Paso, w którym szczególnie lubimy pływać. Sezon trwa tu cały rok, zimą oferując szczególnie dobre warunki surfingowe.

  Kite Wyjazd Fuerteventura – Fuerteventurę znamy już jak własną kieszeń. Co roku na wiosnę wracamy tu z kolejnymi Kite Wyjazdy Fuerteventura, podczas których prowadzimy szkolenia kitesurfingowe oraz kursy kitesurfingowe na każdym poziomie zaawansowania. Uczestnicy szczególnie doceniają doskonałe warunki wiatrowe, malownicze krajobrazy i klimat wyspy.

  You don't have permission to register