fbpx
Image Alt

Kitesurfing

O co w tym chodzi?

Kitesurfing to bezkonkurencyjny sposób na spędzanie wolnego czasu. Dostarcza niesamowitych wrażeń, pozwala wysoko latać i pobudza do zwiedzania świata - właśnie dlatego stał się naszym sposobem na życie.

Kitesurfing dostarcza niesamowitych wrażeń, dając uczucie ślizgania się po wodzie wykorzystując jedynie siłę wiatru. Z pozoru trudny, a w rzeczywistości dużo łatwiejszy od wielu podobnych sportów surfingowych pozwala cieszyć się wiatrem i falami po zrealizowaniu zaledwie kilku – kilkunastu godzin szkoleniowych. Dostarcza niesamowitej frajdy, ekscytujących wrażeń i zadowolenia z postępów! Kite, jak go z reguły nazywamy, jest sportem dostępnym dla wszystkich – bez ograniczeń z uwagi na wiek, czy sprawność fizyczną. Jedynym wymaganiem ze względów bezpieczeństwa jest waga ridera powyżej 35 kilogramów.

Dobrze wiedzieć:

Nie masz czasu na przydługie opisy? Tutaj znajdziesz garść informacji w pigułce.

Licencja

Współpracujemy wyłącznie z licencjonowanymi instruktorami IKO / PZKite.

Doświadczenie

Nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy na wielu spotach świata.

Sprzęt

Szkolimy wyłącznie na najnowszym sprzęcie wiodących marek (North Kiteboarding, Nobile).

Komunikacja radiowa

Korzystamy z krótkofalówek do komunikacji z instruktorem, dzięki czemu dużo szybciej osiągacie postępy.

Bezpieczeństwo

Dbamy o Wasze zdrowie. Szkolimy wyłącznie na bezpiecznych spotach z profesjonalnymi usługami rescue.

Bez haczyków

U nas płacisz wyłącznie za zrealizowane szkolenia.

Spoty

Szkolimy na najlepszych światowych spotach. Zabieramy Was do Grecji, Egiptu, Włoch, Brazylii, na Wyspy Kanaryjskie, Mauritius i wiele, wiele więcej...

Szkolenia kitesurfingowe

Naszą misją jest zarażenie Was pasją do kitesurfingu oraz zbudowanie samodzielności i pewności siebie na wodzie. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego kursanta. Staramy się nie tylko nauczać konkretnych umiejętności, ale równocześnie budować w podopiecznych pewność siebie na różnorodnych akwenach. Wspomagamy Was w wykształceniu w sobie sztuki podejmowania właściwych decyzji, tak by dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych, ale także czerpać z kitesurfingu jak najwięcej radości i robić wymierne postępy!

Nasze kursy kitesurfingu odbywają się zgodnie z najnowszym programem nauczania międzynarodowych organizacji IKO oraz PZKite. Szkolimy na każdym poziomie zaawansowania – niezależnie czy jesteś kompletnie zielony, czy ze sportami wodnymi masz doświadczenie od dawna, sprawimy, że wzniesiesz swoje umiejętności na zupełnie inny poziom. Z oferowanych przez nas szkoleń skorzystały już setki osób, które szczególnie doceniają nasze indywidualne podejście i wysoką kulturę pracy.

Ze względu na szczególne poszanowanie Waszego bezpieczeństwa, podczas naszych kursów korzystamy wyłącznie z nowoczesnego sprzętu z najnowszych kolekcji wiodących marek. Sprzęt, na którym będziecie się uczyć pochodzi od takich producentów jak North Kiteboarding, Nobile. Żeby maksymalnie przyspieszyć osiąganie przez Was postępów wykorzystujemy łączność radiową do komunikacji kursant – instruktor. Dzięki temu w czasie rzeczywistym usłyszycie rady swojego instruktora, lub ostrzeżenia o potencjalnych niebezpieczeństwach.

Organizując szkolenia i wyjazdy zwracamy szczególną uwagę na dobór odpowiedniego do nauki spotu. Szukamy miejsc, które są bezpieczne i umożliwiają Wam robienie szybkich postępów, dlatego najczęściej zabieramy Was na akweny z płaską i płytką wodą, o wysokich statystykach wiatrowych. Unikamy miejsc przeludnionych i niebezpiecznych. Z racji wyjazdowego charakteru naszej szkoły, ciepłą, turkusową wodę oraz zapierające dech w piersiach widoki macie w pakiecie!

Kitesurfing mimo swej prostoty potrafi być również niebezpieczny, dlatego decydując się na kurs kitesurfingu, lub kite wyjazd zadbaj o to by szkolić się pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora. Szczególnie odradzamy samodzielną naukę kitesurfingu, której próby mogą okazać się frustrujące oraz bardzo niebezpieczne dla osoby podejmującej takie próby oraz otoczenia.

Szkolenie dla początkujących, podczas którego poznasz podstawy tego sportu oraz opanujesz sterowanie latawcem kitesurfingowym.

 

Zagadnienia:

Omówienie kierunków wiatru oraz teorii okna wiatrowego, rozkładanie oraz zwijanie sprzętu kitesurfingowego, budowa sprzętu kite, zasady bezpieczeństwa wraz z użyciem systemów bezpieczeństwa, podstawy Kitesurfingowego Prawa Drogi, asekurowanie przy startowaniu i lądowaniu latawca, nauka podstaw pracy latawcem na latawcu treningowym. Podstawy pracy latawcem pompowanym w wodzie, a także body dragi.

 

Ten etap zajmie Ci około 4 – 5 godzin nauki.

Na tym etapie nauczysz się robić body – dragi, czyli pływać z latawcem w różnych kierunkach względem wiatru. Po opanowaniu tych ewolucji spróbujesz swoich pierwszych startów z deską.

 

Zagadnienia:

Startowanie latawca z pomocą asystenta, praca w wodzie z latawcem pompowanym, body dragi z deską. Zakładanie deski w wodzie oraz utrzymywanie pozycji startowej. Umiejętność startu oraz przepłynięcia krótkiego dystansu na desce w obu kierunkach. Omówienie systemu bezpieczeństwa w wodzie wraz z użyciem systemów bezpieczeństwa w praktyce, awaryjne zwijanie latawca w wodzie, a także lądowanie i startowanie latawca w wodzie.

 

Ten etap zajmie Ci około 5 godzin nauki.

W tym kroku skupiamy się na usystematyzowaniu startów z deską, poznaniu prawa drogi oraz nabyciu umiejętności samodzielnego pływania po akwenie we wszystkich kierunkach względem wiatru. Po opanowaniu pływania ostro na wiatr, staniesz się samodzielnym kitesurferem, a Twój instruktor pokaże Ci jak wykonać pierwsze zwroty oraz bardziej zaawansowane ewolucje. Jest to najdłuższy etap nauki, ale dający najwięcej frajdy.

 

Zagadnienia:

Samodzielne startowanie i lądowanie latawca. Umiejętność utrzymywania prawidłowej pozycji ciała podczas pływania wraz z ostrym płynięciem na wiatr. Wykonywanie zwrotów oraz nabierania wysokości. Nauka radzenia sobie na głębokiej wodzie oraz różnych możliwości organizacji ruchu na wodzie.

 

Ten etap zajmie Ci około 5 godzin nauki.

Ten poziom przeznaczony jest dla samodzielnych kitesurferów chcących nauczyć się pierwszych trików i zaawanoswanych ewolucji. Szkolenia Level 4 najczęściej realizujemy w formie grupowych Progress Campów z wykorzystaniem wideoanalizy. Jeśli zależy Ci na bardziej intensywnej formie szkolenia, możesz również skorzystać z zaawansowanego kursu indywidualnego.

 

Zagadnienia:

Opanowanie podstaw teoretyczno-praktycznych trudniejszych manewrów takich jak skoki, zmiana nóg i pływanie switch, zwrot z wiatrem w ślizgu, pierwsze graby.

Jeśli chcesz szkolić się pod okiem profesjonalistów, sprawdź ofertę naszych nadchodzących wyjazdów!

Wyjazdy kitesurfingowe

Jeśli tak jak my kochasz podróże, spędzanie czasu blisko natury i aktywność na świeżym powietrzu to lepiej trafić nie mogłeś! Kitesurfing pozwoli Ci odwiedzić bajeczne miejsca, o których nawet nie miałeś pojęcia. Zabierz się z nami, a gwarantujemy, że zostaniesz na dłużej!

Chęć surfowania w najlepszych warunkach, czy wydłużenia sezonu kitesurfingowego szybko podsuwa na myśl pomysł – kite wyjazd! Wychodzimy z tego samego założenia – mimo, że co roku spędzamy setki godzin nad polskim Morzem, nie wyobrażamy sobie ograniczenia się do tylko tego jednego miejsca na mapie. Zabieramy Was w najznakomitsze zakątki świata, gdzie poza doskonałymi warunkami do pływania macie okazję zapoznać się z lokalną kulturą, spróbować miejscowej kuchni, czy po prostu razem z nami doświadczać świata!

Staramy się wybierać miejsca z dala od betonowych kombinatów turystycznych, czy ognisk masowej turystyki. Bardzo bliska jest nam idea zrównoważonej turystyki. Oferujemy specjalnie wyselekcjonowane perełki na mapie świata, które urzekają urokiem zarówno spotów kitesurfingowych, jak i samymi odwiedzanymi przez nas hotelami. Dokładamy wszelkich starań, byście podczas swojego wyjazdu przeżyli niezwykłe chwile i wspomnienia zachowali na długie lata.

Rozumiemy, że planując długo wyczekiwany urlop, lub wybierając kitesurfingowy wyjazd chcecie również wypocząć, zasmakować lokalnej kultury. Wszystkie nasze oferty wyjazdów obejmują autorski, specjalnie przygotowany event plan odpowiedni dla danej destynacji. Organizujemy integracje, wycieczki, wspólne kolacje, zwiedzanie – korzystamy z tego co dany region ma nam do zaoferowania.

Kitesurfing w Polsce

``Cudze chwalicie, swego nie znacie!`` - wręcz przeciwnie! Nad polskim morzem spędziliśmy wiele niezapomnianych sezonów. Mimo pogoni za nowymi destynacjami regularnie wracamy na Półwysep Helski, na którym latem możecie nas również znaleźć.

Obecnie dużą część roku spędzamy na zagranicznych spotach, jednak doskonale pamiętamy, gdzie stawialiśmy pierwsze kroki z kajtem i nie zamierzamy zapomnieć! Półwysep Helski oferuje jedne z najlepszych warunków do kitesurfingu w Europie (o ile wieje: )), dlatego w dalszym ciągu uwielbiamy tu wracać. Szczególnie często pływamy w Jastarni, która dzięki obszernej płyciźnie pozwala bezpiecznie pływać po zatoce niezależnie od kierunku wiatru. Przy północnych cyrkulacjach chętnie „wyskakujemy” na sesję od strony morza, gdzie szczególnie warto wybrać się z deską wave, lub hydrofoil.

Półwysep, dzięki płaskiej wodzie i obszernej płyciźnie, to doskonałe miejsce do nauki kitesurfingu w sezonie letnim. W sezonie jesienno zimowym, również ma ogrom zwolenników, z uwagi na częste sztormy i silne wiatry zahaczające o plaże Pomorza. Zatem jeśli czas nie pozwala Wam na daleki wyjazd, lub trafiło Wam się nieoczekiwane wolne w Polsce, sprawdzajcie prognozę i spotkajcie się z nami w Jastarni!

Napisz do nas!

Masz sugestie, albo pytania? Chciałbyś zapisać się na wyjazd? Zostaw nam wiadomość!

  Kitesafari Egipt – kitesafari w Egipcie to unikalna kitesurfingowa przygoda. Tygodniowy wyjazd, podczas którego zamieszkasz na luksusowym jachcie i zwiedzisz najlepsze spoty Morza Czerwonego. Rejs zazwyczaj rozpoczyna się i kończy w Hurghadzie. Jachty, na których mieszkamy to najczęściej 20 – 30 osobowe jednostki mechaniczne, wyposażone w dwuosobowe klimatyzowane kajuty z łazienkami. Każdy jacht posiada kilak pokładów: znajdziemy na nich osobną jadalnie, strefy relaksu, sun deck do opalania i osobną strefę do trzymania sprzętu. O nasze bezpieczeństwo dbają dwie łodzie typu zodiak, którymi również dostajemy się na malownicze wyspy. Podczas kitesafari nierzadko możecie doświadczyć wiatru o sile nawet 30 – 35 węzłów, natomiast wiatr o sile około 15 węzłów zastaniemy niemal codziennie!

  Kurs Kite Egipt – co roku organizujemy dziesiątki szkoleń na najlepszych Egipskich spotach. Z nami w krótkim czasie zrobisz staniesz się samodzielnym kitesurferem, a jeśli jesteś już na poziomie zaawansowanym, nauczysz się nowych trików i poznasz swoje możliwości. Podczas naszych wyjazdów spróbujesz swoich sił na wielu spotach. Oferujemy Kurs Kite Soma Bay, Kurs Kite El Gouna i wiele innych destynacji.

  Kite Egipt Polska Szkoła – w Egipcie spędzamy kilkanaście tygodni w roku, dzięki czemu możemy działać jak szkoła stacjonarna. W Board Support zarezerwujesz kurs kitesurfingu na każdym poziomie z polskim instruktorem, wypożyczysz najnowszy sprzęt, spróbujesz swoich sił na desce wave, oraz hydrofoil. Pamiętaj, żeby kurs zarezerwować z wyprzedzeniem!

  Kite Wyjazdy Egipt – Egipt to jedna z najlepszych destynacji na kitesurfingowy wyjazd. Loty do Hurghady odbywają się w każdy czwartek i niedzielę z większości polskich lotnisk. Czas trwania lotu to zaledwie 4 – 4,5 godziny. Rezerwując lot czarterowy bagaż rejestrowany często zawiera się w cenie biletu. Egipt charakteryzuje się wysoką statystyką wiatrową. Zwykło się mawiać, że na kite wyjazd do Egiptu należy zabrać wszystkie latawce, jednak najczęściej korzystamy tu z kajtów w rozmiarach 8 – 11 metrów. Na miejscu czekają na Was komfortowe hotele w korzystnych cenach z wyżywieniem HB, lub All Inclusive. Spoty kitesurfingowe często znajdują się przy hotelach, a o bezpieczeństwo dbają profesjonalne zespoły rescue.

  Kite Wyjazdy Brazylia – Brazylia to od wielu lat mekka światowego kitesurfingu. Zwykło się mawiać, że każdy kitesurfer powinien chociaż raz polecieć na Kite Wyjazd Brazylia. Tego samego zdania jesteśmy my, a wszystko przez doskonałe warunki panujące na miejscu. W sezonie kitesurfingowym, a więc od lipca do końca grudnia wiatr wieje tu codziennie z tego samego kierunku. Jego siła zależna jest od konkretnego spotu i lokalizacji, jednak rzadko spada poniżej 15 węzłów. Im dalej na północ tym silniejszy wiatr, często dochodzący nawet do 35 węzłów. Zwiedziliśmy kilkadziesiąt brazylijskich spotów, z których każdy jest na swój sposób piękny. Cenimy ich różnorodność i gościnność lokalnej ludności. Decydując się na Kite Wyjazd w Brazylii zazwyczaj polecisz samolotem do Fortalezy, skąd później dostaniesz się na wiele okolicznych spotów: Cumbuco, Taiba, Guajiru, Icarai, Ilha do Guajiru, Prea, Jericoacoara, Tatajuba, Maceio, Barra Grande, Macapa. Sprawdź ofertę naszych Kite Wyjazdy Brazylia, by wspólnie z nami przeżyć tę fantastyczną przygodę.

  Kite Fuerteventura – Fuerteventura, w dosłownym tłumaczeniu „wyspa silnego wiatru” to nasza ulubiona destynacja z archipelagu Wyspy Kanaryjskie. Nasz lokalny home spot to płytka laguna Sotavento, przy miejscowości Costa Calma na południu wyspy. Na samym końcu laguny znajduje się park naturalny Risco del Paso, w którym szczególnie lubimy pływać. Sezon trwa tu cały rok, zimą oferując szczególnie dobre warunki surfingowe.

  Kite Wyjazd Fuerteventura – Fuerteventurę znamy już jak własną kieszeń. Co roku na wiosnę wracamy tu z kolejnymi Kite Wyjazdy Fuerteventura, podczas których prowadzimy szkolenia kitesurfingowe oraz kursy kitesurfingowe na każdym poziomie zaawansowania. Uczestnicy szczególnie doceniają doskonałe warunki wiatrowe, malownicze krajobrazy i klimat wyspy.

  You don't have permission to register